קומפוסט - הבסיס לגינה שופעת ובריאה
קומפוסט - הבסיס לגינה שופעת ובריאה

press to zoom
פינת ישיבה
פינת ישיבה

press to zoom
בריכת דגים  - שפע ברכה וקסם בחצר
בריכת דגים - שפע ברכה וקסם בחצר

press to zoom
1/9

הפרטים נשלחו בהצלחה, תודה רבה ויום נפלא

מה זה גינון אקולוגי?

להבנתי, גינה בה יש הדדיות בין האדם וסביבתו, גינה בה אנו נעזרים בתנאי הסביבה לטובתנו ולטובתה - בשיתוף פעולה

כל אדם הוא יחיד ומיוחד, כל בית ומשפחה שונה זו מזו ולה סיפור יחיד ומיוחד. כל אדם, צמח, ציפור שיר, פרפר או קיפוד הוא יצור מופלא ומיוחד. המשותף לכולם הוא הרצון לחיים בהרמוניה.

גינון אקולוגי מנסה ליצור חברת חיים הרמונית ומאוזנת בין כמה שיותר מינים רצויים ומניעת ריבוי מוגזם של מינים רצויים פחות.

גינון אקולוגי הנו מותאם לסביבה תכונותיה ומגבלותיה ופועל להיטיב עמה ועם כל תושביה מהאדם ועד אחרון היצורים תוך איזון מקסימלי בין הרצונות, הצרכים והמגבלות.

 

גינה אקולגית הנה מותאמת לסביבתה הן ברמה הבוטנית וכמובן בפונקציות השונות. למשל, התחשבות באזור הגאוגרפי, התאמה לתנאי מיקרו האקלים אור וצל, כיווני אוויר, שבילים, מיקום האלמנטים השונים בהתאמה לתנאי הסביבה ועוד.  התאמות אלו ניתן ליישם באמצעות שימוש בצמחים המתאימים לתנאי האקלים והמיקרו אקלים של כל גינה וגינה ושימוש בטכניקות בניה ירוקות, חיפויי קרקע, השקיה מדוייקת, בניית חברות צומח ועוד...

 

מתוך הרצון לתמוך ולטפח את איכות הסביבה, לייצר מזון ולמשוך בעלי חיים אין שימוש ברעלים וחומרי הדברה. תכנון ותחזוקה נכונים של כל חלקי הגינה יוצר גינה בריאה ומטופחת נקיה מרעלים.

 

גינה היא חלק ממערכת הדדית בין האדם, הצומח, החי והדומם. החיבור בין כל רכיבים אלה יוצר גינת מועילה, שימושית, שופעת ועשירה, בה לכל רכיב ורכיב יש משמעויות רבות בתוך המערכת החל ממי המטבח שניתן למחזרם ועד לעלים הנושרים מהעץ.

 

בכל עונה ועונה הטבע חוגג, פרפרים, חרקים, ציפורים, קיפודים דגים, חיזורים, קינונים ועוד ועוד... אני מאמין כי הגינה יכולה לייצר אי של טבע, מקום בו אנו יכולים להתחבר למחזוריות העונות, לקחת בה חלק, לצפות ולהשתתף בחגיגה ממש בפתח ביתנו.

 

אני אוהב לדמות כי הגינה היא מקום אינטימי, אולי כמו סוג של בגד של הבית. מצד אחד שומר על גופו  ויוצר תחושה נעימה לשהיה בבית ומחוצה לו ומצד שני הגינה גם מייצגת כלפי חוץ את הבית עצמו. גינה טובה כמו בגד טוב היא גם יפה, מושכת, שימושית בזכות עצמה ובעיקר צריכה להתאים למידות ולאופי הדיירים. על מנת ליצור התאמה אופטימלית זו בין כל אדם לגינתו קודם כל חשוב החיבור האישי בין הלקוח ל'חייט' ומשם נוצרת ההכרות האישית והקירבה החשובה מאוד בכדי להתאים את הגינה לאורך החיים, רצונות, ערכים, חלומות, תקציב, טעם אסטטי, אופי וכו'... וליצור באמת גינה המותאמת לסביבתה.